Beniaminek I ligi górą w Katowicach

ŁKS Łódź, który tydzień temu wywalczył awans do I ligi, nie spasował i walczy o jak najwyższe miejsce na mecie drugoligowych rozgrywek. W sobotę podopieczni trenerów Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego pokonali w Katowicach tamtejszy Rozwój 2:0 (1:0). W bramce gości debiutował Przemysław Kazimierczak, zmiennik Michała Kołby.

W wyjściowym składzie nie było również najskuteczniejszego strzelca Jewhena Radionowa. Łodzianie już w 7. minucie objęli prowadzenie. ŁKS przeprowadził pokazową akcję, zakończoną celnym strzałem Wojciecha Łuczaka. Bramkarz Rozwoju nie miał nic do powiedzenia. Kilka minut później silnym uderzeniem popisał się Kamil Rozmus, ale bramkarz gospodarzy świetnie interweniował.

Na początku drugiej połowy przycisnęli gospodarze, ale trafili w słupek. Za to w 56. minucie padł gol, jak zwykło się mówić, stadiony świata. Rafał Kujawa dostał piłkę na 10 metrze i zdecydował się na strzał przewrotką. Piłka wylądowała w siatce Rozwoju. W 70. minucie po kontrze łodzian Łukasz Zagdański trafił w słupek. Końcowe minuty meczu należały do ŁKS. Rozwój nie miał ani pomysłu, ani chęci, na sforsowanie dobrze grającej defensywy gości.

Rozwój Katowice – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Wojciech Łuczak 7, Rafał Kujawa 56

ŁKS: Kazimierczak – Rozmus ż, Bielak, Juraszek, Widejko – Wolski (76′ Pyrdoł), Kocot, Łuczak, Bryła (67′ Gamrot) – Kostyrka (46′ Koprowski), Zagdański (46′ Kujawa).