AKTUALNOŚCI
PGE GKS bez licencji na grę w II lidze

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała licencji na grę w II lidze w sezonie 2018/2019 GKS Bełchatów, Gwardii Koszalin oraz Stali Stalowa Wola. ŁKS Łódź dostał licencję, ale z nadzorem infrastrukturalnym, podobnie jak i Gryf Wejherowo, Olimpia Elbląg, ROW Rybnik oraz Warta Poznań. W przypadku ŁKS nie ma to jednak większego znaczenia. 

Klub z Alei Unii Lubelskiej zabiega przecież o licencję na grę w I lidze. Decyzje w sprawie licencji dla klubów z zaplecza ekstraklasy powinny zapaść w przyszłym tygodniu. Klubom, które nie dostały licencji na grę w II lidze, przysługuje odwołanie w ciągu najbliższych pięciu dni.

Klub z Bełchatowa wydał w tej sprawie komunikat, który cytujemy w całości.
/…/Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN GKS „Bełchatów” S.A. nie otrzymał licencji upoważniającej do uczestnictwa w rozgrywkach 2 ligi w sezonie 2018/19 w związku z niespełnieniem kryterium I. 23 oraz I.26 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego.
Pierwsze dwa kryteria dotyczą kwestii infrastrukturalnych (zadaszenie dla noszowych i punkty depozytowe), o czym poinformowany zostanie administrator obiektu, czyli Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.
Kryterium F.04 dotyczy wymagalnych zobowiązań wobec zawodnika, który odszedł z GKS „Bełchatów” S.A. przed rundą wiosenną 2015 roku a barwy „Brunatnych” reprezentował w pierwszoligowym sezonie 2013/14 oraz w Ekstraklasie jesienią 2014 roku.
Po odejściu z górniczego klubu zawodnik złożył do FIFA wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu wraz z żądaniem zwrotu wskazanych przez niego należności. Po ponad dwóch latach wymiany dokumentów organizacja piłkarska przychyliła się do części roszczeń zawodnika i zasądziła ich spłatę w wysokości, która przekraczała możliwości Spółki w zakresie jednorazowej spłaty. Klub zwrócił się do zawodnika za pośrednictwem kancelarii adwokackiej z prośbą o rozłożenie spłaty wierzytelności w ratach. W ostatnich dniach podejmowane były kolejne próby zawarcia ugody, ale pełnomocnik zawodnika konsekwentnie nie wyrażał zgody na powyższe.
Jednocześnie klub, po wyroku FIFA z września 2017 roku, już w październiku rozpoczął w miarę swoich możliwości sukcesywną spłatę zobowiązań finansowych względem piłkarza wykazując tym samym wolę, by tę wierzytelność uregulować.
Zarząd GKS „Bełchatów” S.A. podjął już kolejne kroki w celu zawarcia ugody z zawodnikiem, by móc odwołać się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Czas na złożenie odwołania to pięć dni od dzisiejszej decyzji”. /…/

3
Dodaj komentarz

3 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
BrunatnyKibic

Przedostatni zdanie mówi wszystko. Gość czekał 3 lata na spłatę – GKS miał go gdzieś, nie proponowali ugody i spłaty zadłużenia. Dopiero po wyroku FIFA łaskawie się zainteresowali tematem i teraz chcą ugodę. Walić ich niech spadają do IV ligi jak nie potrafią się wywiązać z umowy.

Mar

Niech zapłaci ten który z nim podpisał kontrakt!

maciek

dziadostwo