AKTUALNOŚCI
Znamy dwóch beniaminków III ligi

Unia Skierniewice oraz Znicz Biała Piska to drużyny, które zapewniły już sobie awans do grupy pierwszej III ligi. Skierniewiczanie wywalczyli mistrzostwo IV ligi łódzkiej. Znicz zdominował z kolei rywalizację w IV lidze warmińsko-mazurskiej. Po 28 kolejkach Znicz ma na koncie 75 punktów, zaś druga w tabeli Concordia Elbląg zaledwie 47. Do końca sezonu w tej lidze pozostały jeszcze dwie kolejki.

Wszystko wskazuje, że trzecim beniaminkiem będzie Ruch Wysokie Mazowieckie, który lideruje w IV lidze podlaskiej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Ruch ma 57 punktów i o cztery wyprzedza Warmię Grajewo, ale ma jeden mecz mniej rozegrany.

Najbardziej zagmatwana sytuacja jest na Mazowszu. Tam mamy bowiem dwie grupy IV ligi. Ich mistrzowie grają potem baraż (mecz i rewanż) o awans do III ligi. W grupie północnej, na dwie kolejki przed końcem sezonu, prowadzi Mazovia Mińsk Mazowiecki, która ma dwa punkty przewagi nad Koroną Ostrołęka. W grupie południowej walka na całego idzie między Bronią Radom i Mazurem Karczew. Tam także dwie kolejki do końca sezonu, a obie drużyny zdobyły dotychczas po 56 punktów. Liderem tabeli jest Broń, bo ma lepszy bilans spotkań z Mazurem (1:1 i 4:0).

W sezonie 2018/2019 rozgrywki grupy pierwszej III ligi prowadził będzie Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o