Wójt Osjakowa pogroził Warcie palcem

Informowaliśmy w czwartkowe przedpołudnie, że Warta Osjaków nie przyjedzie na sobotni mecz sieradzkiej klasy okręgowej do Zduńskiej Woli z tamtejszą Pogonią. Tymczasem po godzinie 16 w czwartek sytuacja uległa zmianie. Jak informuje Jan Łochowski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Sieradzu, działacze z Osjakowa zmienili zdanie i postanowili, że mecz chcą jednak rozegrać.

Pogoń na to przystała i obiecała przygotować boisko jak trzeba, więc mecz zostanie rozegrany – mówi sternik okręgu sieradzkiego. – Zawsze to lepiej jak grają, niż mają się poddać bez walki – dodaje. Jak się dowiadujemy wpływ na zmianę decyzji działaczy Warty miała interwencja Jarosława Trojana, wójta gminy Osjaków, który zagroził że w przypadku oddania meczu walkowerem wyciągnie poważne konsekwencje w stosunku do klubu. Na tym szczeblu  rozgrywkowym zdecydowana większość klubów funkcjonuje dzięki dotacjom samorządowym.

Początek sobotniego spotkania w Zduńskiej Woli o 17:00. Jeśli Pogoń mecz wygra, to zapewni sobie awans do IV ligi łódzkiej.