AKTUALNOŚCI
Benefis legend Sokoła Aleksandrów

Już w niedzielę (10 czerwca) odbędzie się benefis Legend Sokoła Aleksandrów – Arkadiusza Świętosławskiego (na zdjęciu) i Arkadiusza Simy. Rozpocznie się on o 17:00 na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. 11 Listopada 98. Zespół zasłużonych piłkarzy przyjął wyzwanie Drużyny Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego Jacka Lipińskiego.

W zespole Legend Sokoła zagrają przyjaciele z boiska oraz byli piłkarze ekstraklasy. Swój udział zapowiedzieli: Sławomir Gula, Marcin Zając, Łukasz Masłowski, Adrian Budka czy Rafał Pawlak.

W Drużynie Burmistrza zagrają aleksandrowianie. Jacek Lipiński, spoglądając na skład przeciwników, postanowił wzmocnić się kilkoma znanymi piłkarzami. Swój udział zapowiedzieli: Paweł Golański, Rafał Niżnik, Krzysztof Nykiel, Piotr Kuklis, Vladimir Bednar czy wybitny reprezentant Polski w futsalu Krzysztof Kuchciak. W przerwie meczu na najmłodszych czekają liczne konkursy z nagrodami.

Podczas sportowego widowiska odbędzie się zbiórka pieniędzy, zorganizowana przez Aleksandrowskie Forum Społeczne, dla ciężko chorego Kamilka Pawlaka z Aleksandrowa. Chłopczyk choruje na rzadką chorobę genetyczną Bainbridge Ropers Syndrome. Kamilek 19 lipca ma szanse wylecieć do Stanów Zjednoczonych na badania, które mają pomóc w dalszym leczeniu i życiu bez bólu. Niestety chłopczyk nie może lecieć zwykłym lotem. Koszt lotu medycznego z opieką medyczną na miejscu to 62 tysiące złotych.

Arkadiusz Sima przygodę z piłką rozpoczął we Włókniarzu Aleksandrów. Następnie przez wiele lat reprezentował barwy Sokoła Aleksandrów. Wywalczył z drużyną kolejno awans z Klasy A do ligi okręgowej, a następnie do IV, III i II ligi. Jest jednym z najbardziej zasłużonych piłkarzy Sokoła.

Arkadiusz Świętosławski przygodę z piłką rozpoczął również we Włókniarzu Aleksandrów. Następnie trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie został zauważony przez Widzew Łódź. Z kolei na jednym z meczów juniorów w Widzewie, zainteresował się nim trener Franciszek Smuda. Trafił do pierwszego zespołu – rozegrał w nim 18 spotkań, strzelając 1 gola w derbach Łodzi. Regularnie grał we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach Polski. Z Sokołem Aleksandrów wywalczył awans z IV do III i II ligi. Został królem strzelców IV ligi.

 

3
Dodaj komentarz

3 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
dynia

Święty kończy granie czy nie bo ja się gubię grał sokole i miał kończyć a grał dalej to jak tak za dwa miechy będzie odrodzenie Świętego

J.A. Goda

Piotr Farynski to wybitny fachowiec. Hanba temu kto pozbyl sie go z LKSu.

Mario 10

Myślę że trzeba dodać iż obaj szkoleni byli przez trenera Piotra Faryńskiego. Dzięki trenerze i pozdro..M i P