Sparingowa wygrana Brunatnych z Piastem

PGE GKS Bełchatów pokonał Piasta Gliwice 2:0 (1:0) w sparingowym spotkaniu, które zostało rozegrane na Stadionie Leśnym we Wronkach. Była to pierwsza gra kontrolna Brunatnych przed rundą jesienną sezonu 2018/2019 w II lidze. Trener PGE GKS Artur Derbin mógł przyjrzeć się kilku testowanym graczom, a bramki dla bełchatowskiej drużyny strzelili: Damian Michalski i Hubert Laskowski.

Michalski pokonał Frantiska Placha w 44. minucie, a Hubert Laskowski trafił do bramki Piasta szesnaście minut po zmianie stron. W ekipie z Bełchatowa testowani dziś byli: Laskowski, Aleksander Kłosek, Mateusz Szymorek, Kamil Łokieć, Paweł Czajkowski, Szymon Hajduk i Jakub Atosik. Nie zagrał natomiast pozyskany przez PGE GKS Hubert Tylec, który do zespołu dołączy 2 lipca.

PGE GKS Bełchatów – Piast Gliwice 2:0 (1:0)
Bramki: Damian Michalski 44, Hubert Laskowski 61

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik (46′ Kłosek) – Sierczyński (46′ Grzelak), Michalski (69′ Sierczyński), Magiera (66′ Ryszka), Ryszka (46′ Szymorek) – Łokieć (46′ Szubertowski), Czajkowski (66′ Bociek), Bociek (46′ Rachwał), Thiakane (46′ Hajduk) – Antosik (69′ Łokieć, 88′ Bartosiak), Bartosiak (46′ Laskowski).

Kolejny mecz sparingowy Brunatni rozegrają 30 czerwca w Katowicach z miejscowym GKS.