Wymarzony debiut ŁKS Łódź w I lidze

Fantastyczny debiut ŁKS Łódź w I lidze. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrali w piątkowy wieczór wyjazdowy mecz z Chrobrym Głogów 1:0 (1:0). Jedynego gola strzelił Jewhen Radionow, najskuteczniejszy zawodnik łódzkiej drużyny w II lidze. Żeby nie było niedomówień, łodzianie wygrali to spotkanie zasłużenie.

Początkowe minuty meczu należały do gości. To jednak Chrobry jako pierwszy stworzył sobie sytuację bramkową. Piłkę po strzale Damiana Kowalczyka zablokował jednak Maksymilian Rozwandowicz. W 37. minucie padł gol, ale dla gości. Do siatki Chrobrego trafił Jewhen Radionow, który wykazał najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym i z bliska wepchnął piłkę do siatki. W ostatniej akcji pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać, ale Michał Ilków-Gołąb zmarnował dobrą okazję.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały do Chrobrego. Blisko zdobycia bramki był Damian Kowalczyk, który trafił w boczną siatkę. I tak naprawdę była to jedyna okazja bramkowa miejscowych w drugiej połowie. Osiągnął wprawdzie Chrobry przewagę, ale obrona łodzian nie dała się zaskoczyć.

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Jewhen Radionow 37

ŁKS: Kołba – Grzesik ż, Rozwandowicz, Juraszek, Bogusz – Gamrot, Kalinkowski, Łuczak, Bryła (82′ Wojowski) – Radionow, Pyrdoł (76′ Kostyrka)