Zwycięska inauguracja RTS Widzewa Łódź

To był udany lipcowy weekend dla kibiców obu łódzkich drużyn. RTS Widzew Łódź od zwycięstwa rozpoczął drugoligowe rozgrywki. Zespół trenera Radosława Mroczkowski pokonał na własnym boisku Olimpię Elbląg 1:0 (1:0) po bramce Damiana Paszlińskiego. Zwycięski gol padł w 24. minucie meczu.

Na trybunach stadionu RTS Widzewa zasiadło dokładnie 17 431 widzów. Nie brali oni innego scenariusza pod uwagę, jak tylko zwycięstwo gospodarzy. Pierwsi groźnie zaatakowali jednak elblążanie. Piłkę po kiksie Macieja Kazimierowicza przejął Tomasz Sedlewski, ale uderzył bardzo niecelnie na bramkę Patryka Wolańskiego. Z biegiem czasu przewagę w polu zaczęli sobie wypracowywać widzewiacy. W 24. minucie Sebastian Kamiński dośrodkował w pole karne, a tam głową futbolówkę uderzył Daniel Paszliński. Dla obu to premierowy występ w barwach RTS Widzewa. Łodzianie nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i nadal atakowali. Jeszcze przed przerwą bliski podwyższenia wyniku był Robert Demjan.

W drugiej połowie mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, ale nie znaleźli oni już recepty na doświadczonego 37-letniego Krzysztofa Pilarza. W końcówce goście stworzyli sobie kilka okazji, ale obrona Widzewa nie dała się zaskoczyć i spotkanie zakończyło się wygraną łodzian.

RTS Widzew Łódź – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
Bramka: Daniel Paszliński 24

RTS Widzew: Wolański – Kamiński, Zieleniecki, Paszliński, Pigiel – Michalski (61′ Mąka), Kazimierowicz, Falon (72′ Zuziak), Gutowski (90′ Ameyaw) – Demjan, Świderski (68′ Miller)