AKTUALNOŚCI
Debiut Pogromu plus sportowy festyn

Spotkanie I rundy Pucharu Polski pomiędzy AKP forBET Pogrom Radomsko i VIS Gidle (niedziela – 5 sierpnia, 13:00) będzie częścią piłkarskiego festynu charytatywnego. Marcin Półrola – grający kierownik AKP Pogrom od kilku miesięcy realizuje swoje marzenie, a do współpracy zaprosił wiele instytucji. Impreza odbędzie się na boisku przy ul. Kościuszki.

Obie drużyny zagrają dla Przemysława Ciemniewskiego i Marcina Kalasińskiego. Pierwszy z nich to były piłkarz klubu RKS Radomsko, a później zawodnik i trener grup młodzieżowych LKS Omega Kleszczów. W lutym 2014 roku wykryto u niego złośliwego czerniaka skóry głowy. Przeszedł wiele operacji i radioterapii, a po kolejnej operacji usunięcia wznowy guza okolicy karkowej w październiku 2014 roku doznał rozległego udaru niedokrwiennego mózgu. Doznał w wyniku tego niedowładu prawostronnego z afazją ruchową i zaburzeniami mowy. Stan ten powoduje, że wymaga ciągłej rehabilitacji ruchowej, terapii logopedycznej i przyjmowania leków.

Marcin to również były zawodnik grup juniorskich RKS 1979 Radomsko. Uległ on wypadkowi w pracy. Przewrócił się na niego kilkutonowy element, w wyniku czego konieczna była amputacja nogi poniżej stawu kolanowego. Obecnie walczy o powrót do sprawności i normalnego życia.

Mecz poprowadzi charytatywnie trójka sędziów z OZPN Piotrków: Dawid Łuczyński, Arkadiusz Nowak i Karolina Kubiak.

Oto program festynu:
13:00 – 15:00 – Mecz I rundy Pucharu Polski AKP ForBet Pogrom Radomsko – VIS Gidle

15:30 – 16:00 – W trampolinowy szał wprowadzi uczestników Justyna Szladerba, a swój pokazowy trening zaprezentuje Sebastian Nowak

16:00 – 16:30 – Swoje wokalne, ponadprzeciętne umiejętności pokażą Marysia Markiewicz i Michał Makowski

16:30 – 17:00 – Liczne konkursy z nagrodami.

17:00 – 18:00 – Koncert Formacja Wojciech.

18:00 – 19:00 – Monika Bartnik poprowadzi maraton zumby.

19:00 – 20:00 – Pod gwiazdami zagrają DJ Daro Dj Etto i DjSaper

W międzyczasie dostępne będą punkty gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane. Planowany jest pokaz motocykli, pokazy policji i wiele, wiele innych atrakcji.

1
Dodaj komentarz

1 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Kibico podobny

Gratulacje dla organizatorów fajny pomysł szkoda że tak mało klubów takie coś organizuje.