ŁKS zremisował w Niecieczy z Termalicą

Beniaminek I ligi ŁKS Łódź zremisował w Niecieczy ze spadkowiczem z Ekstraklasy tamtejszą Bruk-Bet Termalicą 1:1 (0:0). Łodzianie byli o włos od wygrania sobotniego meczu. Piłkarze z Niecieczy gola na wagę remisu strzelili w dopiero piątej minucie doliczonego czasu gry, choć sędzia sygnalizował wcześniej, że doliczy tylko cztery minuty.

Remis to i tak sukces łodzian, bo Termalica wymieniana jest w gronie głównych faworytów do awansu.Gol dla łodzian padł w 56. minucie, a strzelił go Jan Sobociński, który wykazał najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym i wepchnął piłkę do siatki z około trzech metrów. Gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry po skutecznym strzale Łotysza Vladislavsa Gutkovskisa. Dodajmy, że miejscowi kończyli spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Skórasia w 75. minucie.
Remis jest wynikiem zasłużonym. ŁKS rozegrał dobre spotkanie. Już w 22. minucie mógł objąć prowadzenie, ale bramkarz gospodarzy obronił strzał Patryka Bryły i dobitkę Jewhena Radionowa. Termalica praktycznie nie zagroziła w pierwszej części meczu bramce Michała Kołby.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Vladislavs Gustkovskis 90+5 – Jan Sobociński 56

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz ż – Bryła ż (70′ Pyrdoł ż), Kalinkowski, Gamrot, Łuczak, Ramirez (79′ Wojowski), Radionow (83′ Kujawa).