Zjednoczeni Stryków zaczęli od wygranej

Trzy punkty Zjednoczonych Stryków na przywitanie nowego sezonu w IV lidze łódzkiej. Podopieczni trenera Łukasza Wijaty (na zdjęciu) pokonali na swoim boisku Pilicę Przedbórz 2:1 (2:0). Oba gole dla zwycięskiej drużyny strzelił, pozyskany latem z Term Neru Poddębice, Joachim Pabjańczyk. Goście z Przedborza odpowiedzieli golem Daniela Potakowskiego tuż przed końcem sobotniego spotkania.

Mecz rozpoczął się dla miejscowych wybornie, bo już w 4. minucie Joachim Pabjańczyk pokonał bramkarza Pilicy. Był to pierwszy gol w IV lidze łódzkiej w sezonie 2018/2019. Ten sam zawodnik trafił do siatki po raz drugi kwadrans później. Pilica strzeliła kontaktowego gola w 81 minucie. Goście mogli zresztą doprowadzić do remisu, ale w 83. minucie piłka po strzale Marka Jończyka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Warto wspomnieć, że Zjednoczeni grali w tym meczu bez kilku podstawowych zawodników, którzy w czasie weekendu grają w mistrzostwach Polski w beach soccerze.

Zjednoczeni Stryków – Pilica Przedbórz 2:1 (2:0)
Bramki: Joachim Pabjańczyk 4, 19 – Daniel Potakowski 81

Zjednoczeni: Tyburski – Zimoń, Chmielewski (89′ Cichański), Drogosz, Nadolski (63′ Kamańczyk) – Pabjańczyk (85′ Konewka), Wodziński, Drożdż, Ziółkowski (46′ Zawadowski) – Potocki (75′ Majewski), Bełdziński.

Pilica: Lewandowski – Radziejewski, Ozga (75′ Dobczyk), Jończyk, Potakowski – Majewski (70′ Krawczykowski), Kornacki, Janowski, Castro – Lizińczyk (70′ Rakowski), Brych (46′ Kucharski).