Lechia po dwóch meczach z kompletem

Mimo zawirowań wokół klubu Lechia Tomaszów spisuje się bardzo dobrze w trzecioligowych rozgrywkach. W meczu 2. kolejki grupy I pokonała przed własną publicznością beniaminka Broń Radom 3:0 (1:0). Bohaterem spotkania był zdobywca dwóch bramek Marcin Mirecki, który momentami był nie do upilnowania przez defensywę z Radomia.

Faworytem spotkania wydawała być się Lechia, która wygrała na inaugurację wyjazdową potyczkę z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Broń od pierwszej minuty grała jednak bardzo odważnie i Mateusz Awdziewicz miał sporo pracy. W 24. minucie groźnie główkował Wojciech Gorczyca, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi stuprocentową sytuację stworzyła Lechia. Pod bramką Pawła Młodzińskiego znalazło się kilku zawodników gospodarzy, ale ostatecznie obrońcy wybili futbolówkę z linii bramkowej. W 43. minucie, kiedy wydawało się, że obie drużyny czekają już na przerwę, gospodarze przeprowadzili składną akcję. Bartłomiej Maćczak znalazł w polu karnym Marcina Mireckiego, a ten pewnym strzałem pokonał Młodzińskiego. W ostatniej akcji pierwszej połowy sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Lechii. Na wysokości zadania stanął jednak Awdziewicz, który obronił uderzenie Piotra Nowosielskiego.

Po zmianie stron przewaga Lechii była jeszcze wyraźniejsza. Nie do upilnowania był Mirecki, który w 56. minucie wypracował rzut rożny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Patryk Walasek i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Broni. Po strzeleniu tego gola tomaszowianie w pełni zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia mając na uwadze najbliższy, trudny wyjazd na mecz z Polonią Warszawa. W 78. minucie rywala dobił najlepszy na boisku Mirecki, który pewnie ograł defensywę i pokonał bezradnego Młodzińskiego.

Lechia Tomaszów – Broń Radom 3:0 (1:0)