ŁKS przegrał pod Wawelem z Garbarnią

ŁKS Łódź przegrał w Krakowie z Garbarnią 2:3 (2:1) w spotkaniu 5. kolejki I ligi. Było to pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo drużyny spod Wawelu. Łodzianie prowadzili do przerwy 2:1 i nic nie wskazywało, że zejdą z boiska pokonani. Po zmianie stron zagrali jednak słabiej i nie wywieźli z Krakowa nawet punktu. Bramki dla ŁKS strzelili: Jewhen Radionow i Patryk Bryła.

Mecz rozpoczął się wybornie dla Garbarni, która już w 3 minucie strzeliła gola. Michała Kołbę strzałem z około 25 metrów pokonał Tomasz Ogar. Już minutę później do remisu mógł doprowadzić Patryk Bryła, ale strzelił obok słupka. W 18. minucie było 1:1 po skutecznej główce Jewhena Radionowa. Jedenaście minut później Patryk Bryła wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy Marcinem Cabajem i umieścił piłkę w siatce.

W 52. minucie powinno być 3:1 dla ŁKS, ale Dani Ramirez zmarnował wyborną okazję. Dwie minuty później Jan Sobociński interweniował tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Kiedy wydawało się, że będzie remis Krzysztof Kalemba nie dał szans Michałowi Kołbie, skutecznie egzekwując rzut karny. To była 87 minuta. ŁKS jeszcze zaatakował, ale nie zdołał już wyrównać.

Garbarnia Kraków – ŁKS Łódź 3:2 (1:2)
Bramki: Tomasz Ogar 3, samobójczy 54, Krzysztof Kalemba 87-karny – Jewhen Radionow 18, Patryk Bryła 29

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz z, Sobociński, Rozmus – Bryła ż (83′ Pyrdoł), Kalinkowski (80′ Wolski), Gamrot, Łuczak, Ramirez (63′ Żylski) – Radionow.