Pierwsze śliwki robaczywki

Tornado Łódź (seniorzy A-klasa grupa I) rozegrało swój pierwszy mecz-sparing w w nowym roku. Mecz odbył się na boisku CHKS-u, gdzie drużyna „żółtych” podejmowała drużynę Widzewa Łódź (rocznik 1993).

W ubiegłym roku jesienią z tą samą drużyną padł wynik 3:3. Wiadomo było, że tym razem przeprawa będzie trudniejsza, bo zawodnicy Tornada jeszcze nie przygotowywali się z zajęć motorycznych. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla „żółtych”, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Na uwagę zasługuje fakt, że w drużynie Tornada zadebiutowało trzech zagranicznych zawodników – dwóch z Afryki i jeden z Iranu.

Prowadzenie 1:0 od pierwszych minut nie było dobrym znakiem, gdyż przed zawodnikami obu drużyn było jeszcze 89 minut meczu a wiadomo, że lepiej goni się wynik niż go utrzymuje. Drużyna Tornada od początku meczu zagrała otwarty futbol z Widzewem, a rywal bezlitośnie wykorzystał fakt grania wysokim pressingiem i do przerwy był wynik 2:1 dla Widzewa. Sędzią spotkania był trener Widzewa, który nie widział, lub nie chciał widzieć kilku spalonych, po których padły bramki w obie strony. Oprócz pomyłek, trener Widzewa w przerwie meczu wyciągnął „asa z rękawa” i wymienił całą drużynę na nową. Na zamęczoną drużynę żółtych wystarczyło i wynik 6:2 nie wyglądał już tak dobrze jak 1:2 z pierwszej połowy. Następnym rywalem sparingowym drużyny Tornado będzie SMS Łódź (III liga). Mecz zostanie rozegrany 29.01.2011 roku. o godzinie 12:00 na boisku przy SMS.