Orkan Buczek idzie jak burza

Prawdziwą rewelacją początku sezonu w IV lidze łódzkiej jest postawa Orkana Buczek. Podopieczni Tomasza Kmiecika w pięciu meczach wywalczyli jedenaście punktów i zasłużenie plasują się w ścisłej czołówce tabeli. W niedzielę pewnie pokonali przed własną publicznością MKP-Borutę Zgierz 3:0 (1:0). Ani przez moment wygrana Orkana nie była zagrożona.

Pierwsza połowa spotkania była sennym widowiskiem, a z boiska wiało nudą. Orkan zaatakował w 39. minucie i to przyniosło efekt w postaci bramki. Zdobył ją precyzyjnym strzałem przy słupku Michał Lewandowski. Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem. Trzy minuty po przerwie z rzutu rożnego idealnie na głowę Andrzeja Dolota dośrodkował Łukasz Matuszczyk i było 2:0 dla Orkana (na zdjęciu moment zdobycia drugiego gola). Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać. Mogli wygrać wyżej, ale nieskutecznością raził powolny Piotr Burski. To nie był zdecydowanie jego dzień. Snajpera z Buczku wyręczył za to wprowadzony w przerwie na boisko Łukasz Serafinowicz.

Orkan Buczek – MKP-Boruta Zgierz 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Lewandowski 39, Andrzej Dolot 48, Łukasz Serafinowicz 82

Orkan: Chachuła – Niciak, Dolot, Matuszczyk, Kowalski (63′ Gołuch) – Siewiera, Sławiński (54′ Berłowski), Wojtczyk, Wroński (46′ Serafinowicz) – Lewandowski (86′ Puchalski), Burski (88′ Michalski)

MKP-Boruta: Kaźmierski – Kowalski, Andrysiak, Błaszczyk, Bistuła – Siennicki, Barylak (72′ Kowalski), Ślęzak, Janiak, Kosecki (58′ Wiktorowski) – Pietrasiak