Rozwój też nie zatrzymał Brunatnych

Fantastycznie gra w tym sezonie drugoligowy PGE GKS Bełchatów. W sobotnie popołudnie pokonał na swoim boisku Rozwój Katowice 2:1 (0:0) i są jedynym drugoligowym zespołem w tym sezonie, który nie przegrał meczu o punkty. Była to piąta wygrana bełchatowian w tym sezonie i jednocześnie czwarta na swoim boisku.

Bełchatowianie byli faworytem tego spotkania. Osiągnęli zresztą przewagę, ale w pierwszych 45 minutach nie zdołali pokonać bramkarza Rozwoju. Na początku drugiej odsłony Senegalczyk Emile Thiakane, który jesienią jest wyróżniającym graczem PGE GKS skierował piłkę do własnej bramki. Bełchatowanie szybko wyrównali po skutecznym strzale głową Pawła Czajkowskiego. Pięć minut później strzałem z około 12 metrów wynik meczu ustalił Patryk Mularczyk. Jeszcze w końcówce Rozwój przycisnął, ale obrona Brunatnych nie dała się zaskoczyć.

PGE GKS Bełchatów – Rozwój Katowice 2:1 (0:0)
Bramki: Paweł Czajkowski 55, Patryk Mularczyk 60 – samobójcza 47

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik ż, Michalski, Szymorek, Biel – Czajkowski, Ryszka, Mularczyk (90′ Zdybowicz), Thiakane (88′ Grzelak) – Bartosiak (77′ Tylec)