Tak grający Widzew chcemy oglądać

To był wreszcie Widzew, którego gra mogła podobać się kibicom. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania z Górnikiem Łęczna zespół Radosława Mroczkowskiego dyktował warunki na boisku i pewnie pokonał Górnik Łęczna 3:0 (1:0) w meczu 9. kolejki II ligi. Swoje premierowe trafienie w łódzkich barwach zanotował Filip Mihajlević.

Trener Mroczkowski wystawił nowego napastnika od pierwszej minuty. Mihajlević grał bardzo aktywnie i kilka razy zabrakło mu piłkarskiego szczęścia. Widzew przeważał, ale na pierwszą bramkę 17 tysięcy kibiców musiało poczekać do 43. minuty. Wtedy to Damiana Podleśnego pokonał Maciej Kazimierowicz.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Kwestią czasu były kolejne bramki. W 64. minucie prowadzenie łodzian podwyższył Dario Kristo, a dziewięć minut później swój dobry występ okrasił golem Filip Mihajlević. Dzięki wygranej łódzka drużyna awansowała na drugie miejsce w tabeli. Traci jeden punkt do lidera – Olimpii Grudziądz.

Widzew Łódź – Górnik Łęczna 3:0 (1:0)
Bramki: Maciej Kazimierowicz 43, Dario Kristo 64, Filip Mihajlević 73

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak ż, Zieleniecki, Pięczek – Michalski (75′ Mąka), Kazimierowicz, Kristo (85′ Gibas), Falon (52′ Banaszak), Gutowski – Mihajlević (82′ Kwantaliani)