Trwa koszmarna seria Omegi Kleszczów

W pierwszym w historii Sieradza meczu IV ligi przy jupiterach miejscowa Warta pokonała Omegę Kleszczów 4:2. To było niezwykłe spotkanie, bo po pierwszych 45 minutach miejscowi przegrywali 0:2 i nic nie zapowiadało, że zejdą z boiska jako triumfatorzy. Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Pyrdoła zagrali jednak niezwykle skutecznie i strzeli cztery gole nie tracąc żadnego.

W pierwszej połowie więcej przy piłce byli gospodarze, ale nie potrafili zagrozić bramce przyjezdnych. Omega skontrowała za to skutecznie dwa razy. Najpierw strzałem z boku pola karnego bramkarza Warty pokonał Bartłomiej Saternus. Tuż przed końcem pierwszej połowy padł drugi gol dla Omegi. Tym razem Przemysława Kazimierczaka zmusił do kapitulacji Krzysztof Kowalski.

Po zmianie stron gospodarze zdominowali zupełnie zespół z Kleszczowa, w głównej roli wystąpili rezerwowi. W 63. minucie kontaktowego gola strzelił Adam Patora, wyrównał z rzutu karnego Łukasz Mitek, a potem dwie bramki dołożył Dawid Przezak. Zespół Omegi długo nie mógł uwierzyć w to co się stało. Po raz kolejny przegrał mecz, w którym prowadził 2:0.

Warta Sieradz – Omega Kleszczów 4:2 (0:2)
Bramki: Adam Patora 63, Łukasz Mitek 67, karny, Dawid Przezak 84, 90+4 – Bartłomiej Saternus 34, Krzysztof Kowalski 44

Warta: Kazimierczak – Nawrocki, Bartłoszewski (46′ Przezak), Mitek, Filipiak – Składowski, Płaneta (72′ Sitarz), Chojecki, Jaworski – Zawodziński (81′ Kacela), Kobierski (60′ Patora)

Omega: Wiśniewski – Szaniec ż, Grzywiński ż, Pałyska, Kuliberda ż – Tomesz ż (81′ Mateusz Roczek), Saternus, Szewczyk, Paweł Kowalski ż, Serafin (70′ Ociepa ż) – Krzysztof Kowalski