ŁKS znalazł w Puszczy właściwą drogę

Beniaminek I ligi ŁKS Łódź wygrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 2:0 (0:0). To była czwarta w tym sezonie ligowa wygrana podopiecznych trenera Kazimierza Moskala i trzecia na boisku rywala. Dodajmy, że całkiem zasłużona. Łodzianie zapewnili sobie trzy punkty dzięki dobrej postawie w drugich 45 minutach, bo po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Pierwsza połowa meczu w Niepołomicach była mało ciekawa. Jedyną groźną sytuację stworzyła Puszcza, ale Michał Kołba obronił strzał byłego piłkarza Lechii Tomaszów Mazowiecki Wiktora Żytka.

W drugiej połowie lepiej reprezentowali się łodzianie. W 68. minucie Patryk Bryła wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Puszczy i skierował piłkę do siatki. Miejscowi próbowali wprawdzie zmienić wynik meczu, ale obrona łodzian grała poprawnie. Mało tego, w 84. minucie ŁKS skontrował i Dani Ramirez, który przyszedł do łódzkiej drużyny latem, podwyższył prowadzenie. Było to jego pierwsze trafienie w barwach ŁKS.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki: Patryk Bryła 68, Dani Ramirez 84

ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Pyrdoł, Gamrot (46′ Radionow), Bielak, Ramirez (90′ Juraszek) – Bryła (79′ Wolski), Kujawa.