Koncertowa gra beniaminka III ligi

Unia Skierniewice rozbiła Sokoła Ostróda, który wymieniany był przed sezonem w gronie kandydatów do awansu, aż 5:1 (3:0) w spotkaniu 8. kolejki III ligi (grupa I). To najwyższe w tym sezonie zwycięstwo skierniewiczan. Miejscowi mogli ten mecz wygrać wyżej, ale zawodzili strzelecko pod bramką przyjezdnych. Sokół tymczasem wyraźnie obniżył swoje loty.

Skierniewiczanie rozpoczęli mecz od szybko strzelonego gola z rzutu karnego. Pewnie wykorzystał go Kamil Łojszczyk. To rozochociło gospodarzy, którzy grali kapitalne spotkanie. W pierwszej części gry strzelili zresztą jeszcze dwa gole. Po zmianie stron Unia nie zwolniła i już w 54. minucie Damian Warchoł podwyższył na 4:0. Trzy minuty później do siatki Sokoła trafił Tomasz Kolus. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Huberta Otręby.

Unia Skierniewice – Sokół Ostróda 5:1 (3:0)
Bramki: Kamil Łojszczyk 7 – karny, Konrad Niedzielski 26, Tomasz Kolus 34, 57, Damian Warchoł 54 – Hubert Otręba 88

Unia: Melon – Czaplarski, Wojciechowski, Rakowski (80′ Kiwała), Łojszczyk – Kowalczyk ż – Pomianowski (75′ Nierobisz), Niedzielski (60′ Nalej), Wyszogrodzki – Kolus (65′ Szyc), Warchoł.

Fot: Facebook Unii Skierniewice