Pięć goli Warty Sieradz w Łowiczu

Rozkręca się Warta Sieradz w IV lidze łódzkiej. W minioną środę podopieczni trenera Marcina Pyrdoła pokonali na swoim boisku Omegę Kleszczów, a w niedzielę wygrali w Łowiczu z rezerwami trzecioligowego Pelikana aż 5:1. Dzięki wygranej sieradzanie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W klubie zresztą nikt nie ukrywa, że celem drużyny jest powrót do III ligi.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Warty. Już w 7. minucie Łukasz Mitek, były piłkarz Pelikana, strzelił gola z rzutu karnego. W ostatniej akcji pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Dawid Przezak. Wprawdzie podopieczni grającego trenera Piotra Gawlika odpowiedzieli bramką Huberta Matyjasa, ale potem trzy razy trafili sieradzanie. Dwa gole to dzieło rezerwowego Adama Patory.

Pelikan II Łowicz – Warta Sieradz 1:5 (0:2)
Bramki: Hubert Matyjas 55 – Łukasz Mitek 7-karny, Dawid Przezak 45, Mateusz Jaworski 68, Adam Patora 82, 90

Pelikan II: Rutkowski – Pytkowski, Górowski, Gawlik, Kozieł – Kieplin (46′ Papuga), Periżhok, Matyjas, Świdrowski (75′ Rutkowski) – Rosa (55′ Balik), Fabijański

Warta: Kaźmierczak – Bartłoszewski, Mitek, Przezak, Zawodziński (58′ Sitarz) – Nawrocki, Składowski (76′ Szafrański), Płaneta (76′ Kacela), Szulc (55′ Jaworski) – Filipiak, Chojecki (72′ Patora).