Wicelider IV ligi zasłużenie przegrał w Zelowie

Kawał dobrego futbolu zobaczyli kibice w Zelowie. W zaległym spotkaniu IV ligi łódzkiej miejscowy Włókniarz zasłużenie pokonał wicelidera tabeli KS Sand Bus Kutno 2:1 (1:0). Wygrana gospodarzy mogła być bardziej okazała, ale pod bramką Pawła Sobczaka brakowało skuteczności i piłkarskiego szczęścia.

Już w 9. minucie bojowo nastawiony Włókniarz objął prowadzenie, a mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Jacek Majda. Gospodarze poszli za ciosem i do końca pierwszej połowy zdecydowanie dominowali. Dobrych sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali jednak Albin Maciejewski i Michał Pawelec, a w 39. minucie po strzale Norberta Dregiera z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Cztery minuty po wznowieniu gry było 2:0. Pawła Sobczaka pokonał Albin Maciejewski. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Włókniarza są kwestią czasu do gości uśmiechnęło się szczęście. Rzut karny za zagranie ręką w polu karnym wykorzystał Adrian Marcioch i zrobiło się 2:1. Ostatnie pół godziny gry dostarczyło wiele emocji. Atakował zarówno KS Sand Bus jak i Włókniarz. Wynik spotkania nie uległ jednak już zmianie.

Włókniarz Zelów – KS Sand Bus Kutno 2:1 (1:0)
Bramki: Jacek Majda 9, Albin Maciejewski 49 – Adrian Marcioch 60-karny

Włókniarz: Wnuk – Majsak, Golański, Bendkowski, Boczkiewicz (65′ Dominik Rosiak ż) – Majda (90′ Szymon Rosiak), Norbert Dregier, Kaliski, Raś, Maciejewski (73′ Jachymski) – Pawelec

KS Sand Bus: Sobczak – Padzik, Kaczor, Kowalczyk, Norbert Zagajewski (46′ Kobryń) – Pietrow, Wielgus, Skwara ż (46′ Amroziński), Jakubowski (59′ Krystian Marcioch), Adrian Marcioch ż – Brochocki (80′ Dębowski)

Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź). Widzów: 200