Wysoka wygrana Brunatnych z Orkanem

Drugoligowcy z PGE GKS Bełchatów wygrali mecz sparingowy z czwartoligowym Orkanem Buczek aż 5:0 (3:0). Trener Brunatnych Artur Derbin skorzystał z usług aż 21 piłkarzy, a mecz był jednym z elementów przygotowań drużyny do sobotniego meczu ligowego. Brunatni zagrają na własnym stadionie ze Stalą Stalowa Wola.

Początek spotkania wcale nie wskazywał na wysoką wygraną gospodarzy, którzy rozpoczęli spotkanie w eksperymentalnym składzie. Orkan grał nieźle. Potem jednak do głosu doszli miejscowi i strzelili trzy gole. Pierwsze minuty drugiej połowy należały do gości. Dobrą okazję na zdobycie bramki zmarnował były gracz PGE GKS Hubert Berłowski. Z każdą minutą zaczęła jednak rosnąć przewaga miejscowych, którzy strzelili jeszcze dwa gole.

PGE GKS Bełchatów – Orkan Buczek 5:0 (3:0)
Bramki: Przemysław Zdybowicz 24, Konrad Matuszewski 37, Patryk Mularczyk 45, Bartłomiej Bartosiak 54, Bartosz Biel 90

PGE GKS. I połowa: Daniel Niźnik – Mikołaj Grzelak, Bartłomiej Zieliński, Mariusz Magiera, Mateusz Stolarczyk – Konrad Matuszewski, Mikołaj Bociek, Patryk Rachwał, Hubert Tylec – Patryk Mularczyk – Przemysław Zdybowicz.
II połowa: Daniel Niźnik (60′ Paweł Lenarcik) – Mikołaj Grzelak (60′ Marcin Sierczyński), Bartłomiej Zieliński (60′ Marcin Grolik), Mariusz Magiera (60′ Damian Michalski), Mateusz Stolarczyk (60′ Mateusz Szymorek) – Konrad Matuszewski (60′ Bartosz Biel), Mikołaj Bociek (60′ Paweł Czajkowski), Patryk Rachwał (60′ Marcin Ryszka), Hubert Tylec (60′ Emile Thiakane) – Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz (80′ Hubert Tylec).