Druga z rzędu porażka Brunatnych

Zacięli się piłkarze PGE GKS Bełchatów. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Artura Derbina przegrali nieoczekiwanie na swoim boisku ze Stalą Stalowa Wola 1:2 i była to druga z rzędu ligowa porażka Brunatnych. W poprzedniej kolejce nie dali bowiem rady wygrać wyjazdowego meczu ze Zniczem Pruszków. Przegrali wówczas 0:1.

Stal gola decydującego o zwycięstwie strzeliła w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Jego autorem był Sebastian Łętocha. Chwilę po zdobytej bramce sędzia mecz zakończył. Prowadzenie w tym meczu objęli bełchatowianie. Emile Thiakane dograł idealnie piłkę Bartoszowi Bielowi, a ten strzałem z około pięciu metrów nie dał szans bramkarzowi Stalówki na skuteczną interwencję. Na drugiego gola musieliśmy czekać aż do 72. minuty. Strzelił go, urodzony w Belgii, Adrian Dziubiński. Stal grała już wtedy z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Senegalczyka Emile Thiakane. W doliczonym czasie gry Stalówka dopięła swego. Bełchatowianie długo nie mogli uwierzyć w to co się stało. Po świetnej serii w pierwszej części sezonu przegrali drugi mecz z rzędu.

PGE GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola 1:2 (1:0)
Bramki: Bartosz Biel 28 – Adrian Dziubiński 72, Sebastian Łętocha 90+4

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Michalski, Szymorek – Biel ż (89′ Zdybowicz), Czajkowski (82′ Rachwał), Ryszka, Mularczyk (80′ Tylec) – Thiakane cz, Bartosiak (67′ Grzelak)