Siedem goli w Sieradzu i triumf Warty

Ależ to był mecz! Warta Sieradz w blasku jupiterów na stadionie MOSiR pokonała w sobotni wieczór w spotkaniu dziewiątej kolejki IV ligi łódzkiej Termy Ner Poddębice 4:3, choć przegrywała już 0:2 i 1:3. Dzięki wygranej podopieczni trenera Marcina Pyrdoła awansowali na trzecie miejsce w czwartoligowej tabeli. Bohaterem spotkania był Łukasz Mitek, który strzelił dwa gole z rzutów karnych.

Już po 20 minutach sieradzanie przegrywali 0:2, a mogli nawet 0:3 gdyż piłka po strzale jednego z graczy Term Neru trafiła w poprzeczkę. Wprawdzie w 33. minucie Łukasz Mitek wykorzystał jedenastkę za zagranie ręką jednego z poddębiczan we własnym polu karnym, ale w 49. minucie Igor Kania zdobył trzecią bramkę dla gości. Warta się nie załamała i już w 67. minucie było 3:3. Wynik meczu na 4:3 dla gospodarzy ustalił Adam Patora.

Warta Sieradz – Termy Ner Poddębice 4:3 (1:2)
Bramki: Łukasz Mitek 33, 67 – obie z karnych, Adrian Filipiak 61, Adam Patora 81 – Mikołaj Zwoliński 3, Kamil Bartos 21, Igor Kania 49

Warta: Kazimierczak – Filipiak, Sitarz, Mitek, Nawrocki (46′ Jaworski) – Szulc (46′ Patora), Zawodziński (75′ Kacela), Chojecki, Wiktor Płaneta – Składowski (85′ Kacper Szafrański), Przezak (90+2′ Kamil Pluta).

Termy Ner: Domżał – Owczarek (74′ Smolarek), Tonn, Zwoliński, Pasik – Zasada, Marciniak (72′  Solecki), Bartos (76′ Narożnik), Kania – Dynel, Damian Tomaszewski (66′ Kochanek)