Pierwsza ligowa porażka Orkana Buczek

Już tylko RKS Radomsko jest niepokonany w IV lidze łódzkiej. W niedzielnym spotkaniu 9. kolejki rundy jesiennej Orkan Buczek doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Zespół Tomasza Kmiecika przegrał z Ceramiką Opoczno 0:1 (0:1). Jedyną bramkę strzelił z rzutu karnego Dawid Poddębniak w 36. minucie. Gospodarze razili nieskutecznością pod bramką Mateusza Deki.

Orkan bardzo szybko mógł objąć prowadzenie. W 2. minucie Piotr Burski przegrał jednak pojedynek sam na sam z Mateuszem Deką. Kilka razy przed szansą stanął w pierwszej połowie Dominik Cukiernik, ale brakowało mu szczęścia. Bramkę zdobyła za to Ceramika. W 36. minucie rzut karny na bramkę zamienił Dawid Poddębniak.

W drugiej połowie nadal przeważał Orkan, ale opocznianie umiejętnie się bronili. Nie dali sobie wydrzeć już zwycięstwa, a bohaterem spotkania był bardzo dobrze broniący Deka. W 49. minucie ponownie wygrał pojedynek sam na sam z bardzo nieskutecznym tego dnia Burskim. Jeszcze w końcówce bramkarz Ceramiki był w opałach, ale wyszedł z nich obronną ręką.

Orkan Buczek – Ceramika Opoczno 0:1 (0:1)
Bramka: Dawid Poddębniak 36-karny

Orkan: Chachuła – Wroński (59′ Berłowski), Dolot ż, Michalski (59′ Serafinowicz), Siewiera (89′ Puchalski) – Wojtczyk, Burski, Kowalski, Niciak – Cukiernik (59′ Gołuch), Lewandowski

Ceramika: Deka – Dąbrowski, Poddębniak, Matysiak, Markiewicz (58′ Grzybek) – Prusek, Gambka (79′ Kijak), Wijata (64′ Jarząbek), Łukasik, Kalinowski – Stańdo (71′ Snopczyński)