Dzielna postawa Sokoła

Trzecioligowy Sokół Aleksandrów przegrał mecz kontrolny z liderem ekstraklasy Jagiellonią Białystok 0:2 (0:0). Oba gole dla zwycięzców zdobył Tomasz Frankowski (70 i 83 minuta).

Lider strzelców polskiej ekstraklasy nie wykorzystał w 79 minucie rzutu karnego – nie trafił w bramkę. Mecz rozegrano na sztucznym boisku w Gutowie Małym.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka była bardzo dobra. Nie było widać większej różnicy pomiędzy liderem Ekstraklasy a zawodnikami Sokola. Gra zielonobiałych była przemyślana, każda z formacji zagrała bez większych błędów, kilka ładnych akcji i mogło dojść do miłej niespodzianki.

W drugiej połowie trener dokonał kilku zmian. Gra nadal nie wyglądała
najgorzej. Można powiedzieć, że drużyna z Aleksandrowa była równorzędnym partnerem do 70 minuty, kiedy to Franek
strzelił pierwszą bramkę. Wtedy piłkarze Sokoła „przysiadli” i w 84 minucie Franek „Łowca bramek” ustalił wynik spotkania.

Sokół Aleksandrów Łódzki: Arkadiusz Sima – Piotr Golański, Przemysław Ziółkowski, Przemysław Woźniczak, Bartłomiej Gajewski, Konrad Łagodziński, Michał Rosiak, Olaf Okoński, Sylwester Kajda, Paweł Adamiec, Arkadiusz Świętosławski.
Grali także: Arkadiusz Noga, Oktawian Maliszewski, Kamil Bartos, Mateusz Turek, Paweł Świstak, Tomasz Piasecki, Oskar Osowski.

Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak – Piotr Murawski (62 Bartłomiej Pawłowski), Bartosz Soczyński, Thiago Rangel, Jarosław Lato – Maciej Makuszewski, Mladen Kasćelan, Mariusz Gogol, Bartłomiej Pawłowski (46 Łukasz Bogusławski, 74 Adam Radecki), Ermin Seratlić – Tomasz Frankowski