Mecz beniaminków II ligi dla lidera

Nie było niespodzianki w spotkaniu drugoligowych beniaminków, bo tak naprawdę być jej nie mogło. Widzew Łódź i Skra Częstochowa walczą o zupełnie inne cele w tym sezonie. Zespół Radosława Mroczkowskiego o awans, a Skra o utrzymanie w lidze. W spotkaniu 14. kolejki II ligi wygrał faworyt 2:0 (1:0). Łódzki zespół jest coraz bliżej tytułu mistrza jesieni.

Widzew przystąpił do tego spotkania w przemeblowanym składzie. Mimo braku kilku piłkarzy (kartki, kontuzje, powołania do reprezentacji) był bezwzględnym faworytem meczu ze Skrą. Do 43. minuty 17-letni golkiper częstochowskiego zespołu Mikołaj Biegański zachowywał jednak czyste konto. Dopiero wtedy prawie 18 tysięcy widzów mogło cieszyć się z bramki. Prowadzenie dał Widzewowi Dario Kristo.

Po zmianie stron nadal gra toczyła się na połowie Skry, ale Widzew nie forsował maksymalnego tempa. Był spokojny o wynik i o kolejne podbramkowe sytuacje. Jedna z nich zakończyła się strzeleniem drugiego gola. W 62. minucie wynik spotkania na 2:0 ustalił Daniel Świderski.

Widzew Łódź – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)
Bramki: Dario Kristo 43, Daniel Świderski 62

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel ż – Michalski (33′ Zuziak), Kazimierowicz, Kristo ż (60′ Kamiński), Ameyaw (63′ Gibas), Banaszak (36′ Mąka) – Świderski