Drugi z rzędu domowy remis Pelikana

Niedosyt w Łowiczu. Trzecioligowy Pelikan był faworytem meczu z Olimpią Zambrów, ale tylko zremisował 1:1 (1:0). Olimpia pokazała się w Łowiczu z dobrej strony i zasłużenie zainkasowała punkt. Dla zespołu z Łowicza był to drugi remisowy mecz z rzędu. W poprzedniej kolejce Pelikan podzielił się bowiem punktami z Legionovią Legionowo (3:3).

Na pierwszego gola w meczu z Olimpią kibice musieli czekać do 45 minuty. Michał Adamczyk wykorzystał dośrodkowanie Michała Żółtowskiego i głową skierował piłkę do siatki. Dziewięć minut po przerwie do wyrównania doprowadził Patryk Malinowski pokonując bramkarza gospodarzy efektownym lobem. Obie drużyny miały jeszcze okazje na zwycięskiego gola, ale nie zdołały ich wykorzystać. Mecz zakończył się więc podziałem punktów.

Pelikan Łowicz – Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
Bramki: Michał Adamczyk 45 – Patryk Malinowski 54

Pelikan: Orzeł – Szerszeń, Broniarek, Żółtowski, Czapa ż – Bujalski, Kaczorowski, Wawrzyński, Adamczyk – Mycka (80′ Szczepański), Dobkowski (46′ Kieplin).