Derbin: Trzeba cieszyć się z tego punktu

PGE GKS Bełchatów zremisował z Elaną Toruń 0:0 w najciekawszym spotkaniu 15. kolejki II ligi. Bełchatowianie w końcówce spotkania grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie udało się im strzelić zwycięskiego gola. Po meczu trener Brunatnych Artur Derbin pogratulował swoim zawodnikom walki. Przyznał, że był to ciężki pojedynek.

Dzisiaj niewątpliwie zmierzyliśmy się z drużyną, która może imponować przygotowaniem szybkościowym i techniczno-taktycznym, rotacjami w środkowej strefie. Oczywiście musieliśmy zmienić naszą grę w przerwie meczu w stosunku do tego, co przedstawił nam dziś rywal w pierwszej połowie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przeciwnik nie jest w stanie na takiej dużej intensywności grać całego meczu i liczyliśmy na to, że będziemy mieli swoje szanse w drugiej połowie. Możemy tylko żałować, że nam się dziś nie udało zwyciężyć, natomiast trzeba cieszyć się z tego punktu, z tego, że gramy na zero i liczyć, że w następnych meczach zaczniemy strzelać. Z tego miejsca wyrażam szacunek dla chłopaków, bo po takiej pierwszej połowie niejeden z nich mógł się zrazić, ale w drugiej części ta gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Bardzo chcieliśmy grać o zwycięstwo, ale nie było nam to dziś dane – powiedział Derbin.

Źródło: gksbelchatow.com