AKTUALNOŚCI
Mazovia Rawa Mazowiecka jak Pendolino

Nie było mocnych na Mazovię Rawa Mazowiecka w rundzie jesiennej II grupy skierniewickiej klasy B. Klub, który miał dwuletnią przerwą w seniorskich występach, jak burza przeszedł przez wszystkie spotkania. W ośmiu meczach wywalczył komplet 24 punktów, a tytuł mistrza jesieni przypieczętował okazałym zwycięstwem nad Victorią Chrząszczew aż 14:0 (7:0).

Zespół trenera Damiana Kuligowskiego strzelił jesienią aż 65 bramek, tracąc tylko sześć. Prawdziwym królem polowania okazał się Paweł Wyciszkiewicz. Zdobył w rundzie jesiennej aż 23 gole. Warto również wspomnieć o Danielu Szewczyku. W spotkaniu z Victorią wpisał się na listę strzelców w wieku 15 lat i 88 dni. Stał się w ten sposób najmłodszym strzelcem w historii klubu z Rawy Mazowieckiej.

Działacze w Rawie Mazowieckiej nie ukrywają, że chcieliby w ciągu kilku najbliższych lat wprowadzić zespół przynajmniej do klasy okręgowej. Nie zapominają również o grupach młodzieżowych. – Mamy jedenaście grup młodzieżowych, w których trenuje około 200 dzieciaków. Realizujemy również program Mazovia Kids, chodzimy po przedszkolach i próbujemy zarazić piłkarską pasją dzieci w wieku od 3 do 6 lat. To grupa pięciuset przedszkolaków. Robimy to wszystko społecznie. Jeśli chodzi o seniorów, to sytuacja finansowa nadal się nie zmieniła. Od miasta nie otrzymujemy nawet złotówki. Pierwsza drużyna gra dzięki wsparciu lokalnych sponsorów – mówi Marcin Mańkowski, prezes Mazovii.

Zdjęcie: mazovia.pl

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o