OZPN Sieradz: Uznany protest LZS Chrząstawa

11 listopada dokończony zostanie mecz 9. kolejki sieradzkiej klasy B (grupa III) pomiędzy LZS Wrońsko i LZS Chrząstawa. Spotkanie przerwane zostało w 55. minucie przy stanie 7:1 dla gospodarzy gdyż prowadzący zawody sędzia orzekł, że chrząstawianie nie mogą tego meczu dokończyć w siedmioosobowym składzie. Arbiter nie znał jednak piłkarskich przepisów.

To bzdura jakaś – pieklił się po meczu Bohdan Kwaśniak. – Wiele razy graliśmy w siedmiu i nikt nam meczu nie przerywał. Nie wiem czy sędzia nie znał przepisów, składamy protest – mówił w niedzielę prezes Chrząstawy.

I okazuje się, że miał rację. Wydział Gier i Ewidencji OZPN Sieradz postanowił, że spotkanie zostanie wznowione od 55. minuty. – Sędzia nie miał prawa przerywać tego spotkania. W siedmiu LZS Chrząstawa mógł grać. Sprawą arbitra zajmie się Wydział Dyscypliny – usłyszeliśmy w sieradzkim związku.