ŁKS rozpoczął rundę rewanżową od wygranej

ŁKS kontynuuje fantastyczną serię meczów bez porażki w I lidze. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala pokonali na swoim stadionie Chrobrego Głogów 2:0 (2:0) i był to 10. ligowy mecz Rycerzy Wiosny z rzędu bez porażki. Dzięki wygranej łodzianie umocnili się na drugim miejscu w tabeli I ligi. To miejsce dające awans do Lotto Ekstraklasy.

Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla łodzian. Już w 8. minucie Hiszpan Dani Ramirez pokonał bramkarza przyjezdnych. ŁKS podwyższył prowadzenie jeszcze przed przerwą, a konkretnie w 34. minucie. Tym razem do siatki rywala trafił Artur Bogusz.

Po zmianie stron ŁKS dalej przeważał, ale fantastycznie w bramce Chrobrego spisywał się Mateusz Abramowicz, który bronił strzały Patryka Bryły i Dani Ramireza.  W końcówce spotkania dwie znakomite okazje na gola zmarnował Jewhen Radionow. Goście praktycznie nie zagrozili bramce Michała Kołby. Wygrana łodzian jest jak najbardziej zasłużona. ŁKS po raz drugi w tym sezonie pokonał Chrobrego – poprzednio, na inuagurację ligi, wygrał w Głogowie 1:0. Dodajmy, że mecz miał specjalną oprawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszyscy zebrani na stadionie odśpiewali hymn Polski.

ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 2:0 (2:0)
Bramki: Dani Ramirez 8, Artur Bogusz 34

ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Bryla, Piątek, Łuczak (66′ Bielak), Pyrdoł – Kujawa (70′ Radionow), Ramirez (76′ Wolski).