Artur Derbin: Mieliśmy obawy przed meczem

PGE GKS Bełchatów rozpoczął rundę rewanżową II ligi od remisu na własnym boisku z Pogonią Siedlce 1:1 (0:0). Podopieczni trenera Artura Derbina stracili bramkę na początku drugiej połowy i musieli gonić wynik. Szkoleniowiec Brunatnych na pomeczowej konferencji prasowej przyznał, że obawiał się tego spotkania.

Mam wiele myśli odnośnie tego meczu, ale może po kolei. Graliśmy dziś z drużyną, która przyjechała jako ostatnia w tabeli. Od razu trzeba było powiedzieć, że to było złudne. Mieliśmy pewne obawy przed tym meczem, zwłaszcza, że drużyna, której się nie wiedzie, na pewno będzie pałała chęcią rehabilitacji. Z postawy naszego zespołu ja osobiście jestem zadowolony. W dużej części, w dużych fazach byliśmy w posiadaniu piłki, tworzyliśmy atak pozycyjny, zmienialiśmy kierunki gry, uskrzydlaliśmy te ataki. No i było trochę tych sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Mogliśmy ten mecz otworzyć a może nawet i zamknąć, ale to się nie stało. Czasem tak bywa. Chwała chłopakom za to, że z całych sił dążyli do tego, aby odwrócić losy spotkania i pewnie zbyt wiele nam nie zabrakło. Cieszę się, że zaczynamy rundę rewanżową punktem i wierzę, że będzie on wartością dodaną – powiedział Derbin.

Źródło: gksbelchatow.com