Trudne spotkanie żeńskiego UKS SMS Łódź

W trzynastej kolejce Ekstraligi piłkarki UKS SMS Łódź zmierzą się na własnym boisku z AZS Wałbrzych – jednym z czterech głównych kandydatów do medalu. Początek spotkania na stadionie przy ulicy Milionowej 12 zaplanowano w niedzielę (18 listopada) na 13:30. Wstęp dla wszystkich kibiców będzie wolny. Łodziankom marzy się wreszcie zdobycie przynajmniej punktu z zespołem z czuba tabeli.

W trzech dotychczasowych meczach u siebie, UKS SMS przegrywał jednym golem: z Medykiem Konin 0:1, po rzucie karnym w 1. minucie, z Górnikiem Łęczna 1:2, po strzale z dystansu w 88. minucie i z Czarni Sosnowiec 0:1 po rożnym w 89. minucie.

Trener Marek Chojnacki ma do dyspozycji wszystkie piłkarki, łącznie z rekonwalescentkami: bramkarką Danutą Paturaj, defensorką Katarzyną Konat i pomocniczką Marią Zbyrad. Długa przerwa może mieć jednak wpływ na ich postawę.

Oprócz niedzielnego meczu, łodzianki rozegrają jeszcze jedno ligowe spotkanie w tym roku: we Wrocławiu z AZS (24 listopada o 11:00). UKS SMS chce utrzymać obecne piąte miejsce, ma punkt przewagi nad GKS Katowice i AZS Kraków.