Brunatni triumfowali w Tarnobrzegu

PGE GKS Bełchatów wygrał dziewiąty mecz w II lidze. Podopieczni trenera Artura Derbina pokonali w Tarnobrzegu tamtejszą Siarkę 1:0 i jest to ich trzecia wygrana na wyjeździe w tym sezonie. Dzięki wygranej Brunatni mają na koncie 33 punkty, są w czołówce drugoligowej tabeli i poważnie liczą się w walce o awans na zaplecze Ekstraklasy.

W pierwszej połowie najlepszą okazję na zdobycie gola mieli gospodarze, ale Adrian Gębalski posłał piłkę ponad poprzeczką, mając do bramki zaledwie kilka metrów. Brunatni w pierwszej połowie nie zagrozili poważniej bramce Siarki.

Rozstrzygnięcie padło w 57. minucie po golu z rzutu karnego Damiana Michalskiego. Bramkarz miejscowych Krystian Krupa był blisko obrony strzału, ale piłka wpadła do bramki. Po stracie gola Siarka przycisnęła i miała znakomita okazję na wyrównanie. Krzysztof Ropski trafił jednak w Pawła Lenarcika.

Siarka Tarnobrzeg – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Michalski 57-karny

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera (43′ Grolik ż), Szymorek – Tylec (82′ Grzelak), Czajkowski, Ryszka, Mularczyk, Thiakane ż – Bartosiak (90′ Bociek).