Smutny koniec nieudanej jesieni w Kleszczowie

Omega Kleszczów przegrała z LKS Kwiatkowice 1:3 (1:1) w spotkaniu 17. kolejki IV ligi łódzkiej. Dla podopiecznych Dariusza Bratkowskiego ten mecz był swoistym podsumowaniem nieudanej rundy jesiennej. Kleszczowska drużyna zgromadziła jesienią zaledwie 17 punktów, co jest najsłabszym wynikiem od kilku sezonów. Wygraną goście zapewnili sobie w ostatnim kwadransie.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 14. minucie Marcin Szóstakiewicz potężnie huknął z rzutu wolnego i młody bramkarz LKS Kwiatkowice Damian Piotrowski musiał wyciągnąć piłkę z bramki. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Przemysław Sosnowski mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Pawłowi Wiśniewskiemu. Jeszcze przed przerwą Omega mogła zdobyć przynajmniej jednego gola. Nie potrafiła jednak wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.

To zemściło się w drugiej połowie. Kleszczowianie w ostatnim kwadransie stracili dwie bramki. Najpierw Wiśniewskiego pokonał precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego Marcin Pękała, a wynik spotkania na 3:1 dla gości ustalił Mariusz Woźniak, który dobił rzut karny wykonywany przez Michała Bogdana.

Piłkarze Omegi ze spuszczonymi głowami opuszczali boisko. Dla kilku z nich mecz z LKS Kwiatkowice może oznaczać pożegnanie z drużyną. W zupełnie innych nastrojach opuszczali Kleszczów zawodnicy LKS Kwiatkowice. Potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki czwartoligowych drużyn.

Omega Kleszczów – LKS Kwiatkowice 1:3 (1:1)
Bramki: Marcin Szóstakiewicz 14 – Przemysław Sosnowski 22, Marcin Pękała 76, Mariusz Woźniak 86

Omega: Paweł Wiśniewski – Roczek, Szóstakiewicz, Pałyska, Kuliberda – Ociepa, Tomesz (60′ Konecki), Paweł Kowalski, Pieniążek, Szaniec – Szewczyk (84′ Krzysztof Kowalski)

LKS Kwiatkowice: Piotrowski – Pierzyński, Kubiak, Bogdan (90′ Stegliński), Szmidt – Mariusz Woźniak, Dominik Woźniak ż, Sut (90′ Janiszewski), Pękała (90′ Kończak), Stasiak – Sosnowski ż