Kontrowersyjna porażka Unii z Traktorkami

Porażką zakończyła świetną rundę jesienną trzecioligowa Unia Skierniewice. Zespół rewelacyjnego beniaminka przegrał w Warszawie z miejscowym Ursusem 1:2 (1:0). Do przerwy Unia prowadziła 1:0, po trafieniu Krzysztofa Wojciechowskiego. Po zmianie stron Ursus doprowadził do wyrównania, a zwycięskiego gola strzelił w kontrowersyjnych okolicznościach.

Unia bardzo chciała zakończyć jesień wygraną w Warszawie. Była zresztą faworytem spotkania z miejscowym Ursusem. W 26. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Krzysztof Wojciechowski i głową pokonał bramkarza miejscowych. Ursus również miał swoje sytuacje przed przerwą, ale kapitalną dyspozycję potwierdził bramkarz skierniewickiej drużyny Artur Melon.

Kwadrans po zmianie stron Ursus doprowadził do wyrównania. Melona pokonał Patryk Kamiński wykorzystując podanie Arkadiusza Ciacha. W 78. minucie ten drugi piłkarz egzekwował rzut karny, ale w kapitalnym stylu obronił go Melon. Już w doliczonym czasie gry, kiedy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Unia protestowała, ale nie przyniosło to efektów. Kamiński tym razem umieścił futbolówkę w bramce i mecz zakończył się wygraną Ursusa.

Ursus Warszawa – Unia Skierniewice 2:1 (0:1)
Bramki: Patryk Kamiński 59, 90-karny – Krzysztof Wojciechowski 26

Unia: Melon – Rakowski, Kowalczyk, Wojciechowski, Łojszczyk ż – Wyszogrodzki (74′ Kiwała), Pomianowski ż, Niedzielski, Bojańczyk, Kolus ż – Warchoł