Gatta Active pokonała mistrza Polski

Wielki mecz Gatty Active Zduńska Wola. Futsalowi wicemistrzowie Polski, po porywającym meczu, pokonali w hali przy ul. Złotej 67 Rekord Bielsko-Biała, a więc aktualnych mistrzów Polski aż 6:3. To była druga w tym sezonie porażka Rekordu. Jak najbardziej zasłużona zresztą, bo zduńskowolanie rozegrali najlepszy mecz od kilku lat. Byli po prostu nie do zatrzymania.

Mecz rozpoczął się dla miejscowych fantastycznie. Już w 3 minucie niezawodny Daniel Krawczyk strzelił gola. W 13 minucie Arkadiusz Szypczyński podwyższył na 2:0, a kiedy Michał Marciniak strzelił trzeciego gola widzowie nie dowierzali. Gatta prowadziła 3:0. Do przerwy było 4:1 dla miejscowych.

Po zmianie stron tempo meczu spadło, a gospodarze strzelili jeszcze dwa gole. Rekord też zdobył dwie bramki. Ostatecznie jednak miejscowi triumfowali 6:3 i była to ich pierwsza wygrana po trzech ligowych meczach bez zwycięstwa. Było to zaległe spotkanie trzeciej kolejki futsalowej ekstraklasy.

Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała 6:3 (4:1)
Bramki dla Gatty: Daniel Krawczyk 12, 19, Arkadiusz Szypczyński 13, Michał Marciniak 16, Mariusz Milewski 31, Maksym Pautiak 37