AKTUALNOŚCI
Na ratunek futsalowi!

KP Soccer Calcio Łódź – zapewne większość z czytających ten artykuł zastanawia się co to za drużyna i skąd się wzięła. Otóż to jedyny reprezentant tego prawie 800-tysięcznego miasta w futsalu. Ten niszowy sport jest spychany przez inne bardziej popularne dyscypliny na boczny tor, a to błąd.


 

Założony w 1991 roku zespół  jak każda drużyna przeżywał wzloty i upadki. Sukcesy przeplatał wpadkami, ale to naturalny bieg zdarzeń. Taki jest sport. Jednak to, co ostatnio dzieje się w drużynie nie wróży nic dobrego.

Drużyna, która brała udział w turnieju Europa Cup, w Holandii, dwukrotnie była ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski w obecnym roku na skutek wycofania się jednego ze sponsorów musiała zrezygnować z rozgrywek II Ligi, by wystarczyło środków na wystartowanie w następnym sezonie!  Jak mówi nam jeden z członków sztabu – Jeden sponsor w postaci szkoły Cosinus niestety nie wystarczy by utrzymać zespół. To niedopuszczalne, żeby drużyna reprezentująca tak wielkie miasto nie mogła sobie poradzić finansowo.

Dodatkowo przez cały sezon kiedy drużyna walczyła o mistrzostwo II ligi, hala Anilany – gdzie mecze rozgrywa Soccer Calcio – świeciła pustkami! Na mecze nie przychodził nikt!

Mało kto wie, że grającym trenerem drużyny został Sławomir Chałaśkiewicz – były piłkarz Widzewa Łódź i Hansy Rostock. To on podjął się zadania odbudowy zespołu.

Klub przechodził niedawno pewna reorganizacje, żeby całkowicie nie zniknąć z piłkarskiej mapy Polski. W wyniku tego z zespołem pożegnało się kilku graczy, ale jak nam wiadomo Soccer Calcio szuka już nowych zawodników. Jak poinformował nas członek zarządu – Chętnie przetestujemy nowych piłkarzy którzy są gotowi reprezentować nasz klub. Testy odbywać się będą w czwartki w Hali Szkoły Podstawowej nr 162, ul. Powszechna 15.

23 stycznia K.P Soccer Calcio Łódź wziął udział w III Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w futsalu. Drużyna nie odegrała w nich znaczącej roli, ale też nie ma się czego wstydzić. Mimo, że zespół zdobył zaledwie punkt w 3 meczach (poniósł dwie porażki i raz zremisował), to patrząc na obecną sytuację w drużynie nie ma co narzekać.

Drużyna prowadzi również jedyną w Łodzi Akademię Futsalu, gdzie szkoli młodych adeptów halowej piłki (więcej informacji pod adresem: http://soccer-calcio.com/index.php?action=akademia&id=10).

Soccer Calcio przechodzi obecnie generalny remont. Miejmy nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy pomogą drużynie i będziemy świadkami wielu sukcesów osiąganych przez drużynę.

Oto adres internetowy drużyny, gdzie znajdą państwo wszystkie informacje: http://soccer-calcio.com/

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ahmed
12 lat temu

zdecydowanie liczba mieszkancow ma tutaj najwieksze znaczenie.. eh, szkoda slow.

łodzianin
12 lat temu

Skąd Ty wziąłeś tyle mieszkańców w Łodzi? jeśli 740 tys to prawie 800 to ja ci gratuluje poczucia humoru.