AKTUALNOŚCI
Wielka ulga w Pabianicach

W sobotę juniorzy PTC Pabianice pokonali w sparingowym spotkaniu seniorów A-klasowej Burzy Pawlikowice 3:2. Mecz został rozegrany na sztucznym boisku ChKS. Dla zwycięzców gole zdobyli Arkadiusz Szewczyk i Miłosz Łondka. Padła również jedna bramka samobójcza.


keeza komplety sportowe

PTC Pabianice – Burza Pawlikowice 3:2 (1:1)

W 2 min. spotkania prowadzenie zyskał zespół z Pawlikowic. Po błędzie obrońców, bramkarz PTC został pokonany przez zawodnika Burzy – Kaczyka. Jednak szybko stracona bramka nie podłamała „fioletowych”, którzy stopniowo zdobywali przewagę na boisku. W 19 min. Szmytka podał piłkę do Grałki, ten doskonale dośrodkował do niepilnowanego Szewczyka, który uderzeniem głową zdobył wyrównującego gola. Na początku 2 połowy kolejną bramkę zdobyła drużyna z Pawlikowic. Po rzucie rożnym piłka trafiła w pole karne do Bednarkiewicza. Zawodnik uderzył w samo okienko bramki nie dając żadnych szans Radkowi Znojkowi. W 60 min. było już jednak 2:2. Samobójczego gola strzelił piłkarz Burzy, który dość pechowo skierował piłkę do własnej bramki. 3 minuty później szablonową akcją popisali się dwaj zawodnicy PTC. Łondka wszedł z piłką w pole karne i podał do Zielińskiego, ten odegrał z powrotem do partnera, który bez problemów skierował piłkę do pustej bramki.
W ostatnich minutach spotkania dominacja drużyny z Pabianic była wyraźna. PTC stworzyło kilka sytuacji strzeleckich. Jednak przy słabej skuteczności zawodników, wynik już się nie zmienił.
Dla drużyny z Pabianic wygrana była bardzo istotna, gdyż dwa poprzednie mecze kontrolne zakończyły się remisem z juniorami Andrespolii Wiśniowa Góra i porażką z zespołem rezerw Widzewa.

Bramki: 0:1 Kaczyk (2min.), 1:1 Arek Szewczyk (19min.), 1:2 Bednarkiewicz (49min.), 2:2 samobójczy (60min.), 3:2 Miłosz Łondka (63min.).

Skład PTC: Kopa ( R.Znojek) – Świercz, P.Przybylski, B.Znojek, Madejski – Grałka, Szewczyk, Łondka, Szmytka, Bartyzel – Hiler. Na zmiany ponadto wchodzili: Malinowski, Świderski, Zieliński.

Skład Burzy: Wójt – Pluta, Morawiec, Błoch, Krakowski – Jańczyk, Kaczyk, Nowak, Klewin – Kubas, Janica. Na zmiany wchodzili: Forc, Bednarkiewicz.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments