Remis ŁKS z Torpedo na koniec zgrupowania

ŁKS Łódź zremisował 1:1 (1:0) z białoruską drużyną Torpedo BiełAZ w swoim trzecim i zarazem ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Side. Łodzianie prowadzili do przerwy, ale w drugiej połowie rywal wyrównał. Wcześniej ŁKS zremisował z rosyjskim FK Armawir 1:1 i pokonał 2:1 Szachtiora Karaganda. Tym samym w Turcji nie przegrał żadnego sparingu.

Już w piątej minucie w polu karnym sfaulowany został Bartłomiej Kalinkowski i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Sekulski. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik na 2:0. Minimalnie jednak spudłował. Z biegiem czasu gra się wyrównała, a pod bramką Michała Kołby zaczęło być coraz groźniej. Białorusini nie byli jednak skuteczni.

W drugiej połowie Kazimierz Moskal dokonał kilku zmian, ale obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny skupiły się na grze w defensywie, a większość akcji miało miejsce w środkowej strefie boiska. W 68. minucie twardo grający zespół z Białorusi doprowadził do wyrównania. Kołbę pokonał Bohdan Myszenko. Rywal ŁKS strzelił tego gola grając w osłabieniu. W 56. minucie czerwoną kartką ukarany bowiem został Jean Morel Poe.

ŁKS Łódź – Torpedo BiełAZ Zhodino 1:1 (1:0)
Bramka dla ŁKS: Łukasz Sekulski 5

ŁKS (wyjściowy skład): Kołba – Bogusz, Sobociński, Juraszek, Klimczak – Bryła, Piątek, Kalinkowski, Łuczak, Ramirez – Sekulski
Na zmiany weszli: Rozwandowicz, Wolski, Kujawa, Lukas, Ratajczyk, Grzesik, Rozmus, Pyrdoł, Koprowski, Arndt, Radionow