AKTUALNOŚCI
Pogoń Zduńska Wola najlepsza w Łasku

Osiem drużyn wzięło udział w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej dzieci z rocznika 2010 i młodszych pod hasłem Wszystkie dzieci nasze są. Turniej zorganizowany został w Łasku. Kibice obejrzeli 28 widowiskowych meczów, a najlepsza okazała się Pogoń Zduńska Wola. Na drugim miejscu uplasował się Funinio Kolumna, a na trzecim MULKS II Łask.


keeza komplety sportowe

Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. A oto ostateczna klasyfikacja:
1. Pogoń Zduńska Wola
2. Funinio Kolumna
3. MULKS II Łask
4. Włókniarz Zelów
5. Warta Sieradz
6. PTC Pabianice (drużyna dziewcząt)
7. MULKS I Łask
8. GKS Sędziejowice

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Stanisława Niewulskiego z Zelowa. Najlepszym strzelcem został Piotr Linka z Pogoni Zduńska Wola, który zdobył dziewięć bramek. Najlepszym bramkarzem Aleksander Ufniarz – MULKS II Łask, a najmłodszym zawodnikiem był Tobiasz Jabłoński z GKS Sędziejowice.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
5 lat temu

Klubowa piłka nożna często w zbyt małym stopniu uwzględnia potrzeby dzieci Dzieci oczekują od piłki nożnej w klubie zabawy, rozrywki i radości. Jednak te potrzeby są czę- sto uwzględniane przez trenerów i opiekunów w  zbyt małym stopniu. Sportowe cele, a mianowicie zdobywanie mistrzostw i pucharów, są określane przez dorosłych i często warunkują codzienny trening, nadając mu ukierunkowany na sukcesy cel. Dzieci słyszą więc ze wszystkich stron wołania, okrzyki motywacyjne, zarzuty, a nierzadko nawet groźby. Są poddane w ten sposób psychologicznemu naciskowi z długofalowymi konsekwencjami: nie wolno popełniać błędów! Szerokie kręgi zatacza w  nich strach, tłumione są ich uczucia, kreatywność i… Czytaj więcej »

Henryk
5 lat temu

Myślę, że 9 latkowie to wcale już nie takie małe dzieci..większość z nich gra 3 lata w górę. Zdążyli się nagrać bez klasyfikacji.

kibic
5 lat temu

Tyle się mówi na kursach trenerskich by nie klasyfikować tak małych dzieci widocznie w ŁASKU jeszcze do tego niedorośli.