Młody PGE GKS Bełchatów wygrał w Chorzowie

Wyborny początek wiosny w wykonaniu juniorskiej drużyny PGE GKS Bełchatów, która walczy o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów Starszych. Podopieczni trenera Marcina Węglewskiego wygrali w Chorzowie z Ruchem 3:2, choć przegrywali do przerwy 0:2. Wygrana tym cenniejsza, bo młodzi bełchatowianie pokonali drużynę, której kosztem mogą pozostać w lidze.

Pierwsza połowa meczu należała do grających z wiatrem gospodarzy. Inna sprawa, że Ruch strzelił gole po błędach bełchatowian. Po zmianie stron role się odwróciły i to bełchatowianie przeważali. Udokumentowali to zresztą trzeba bramkami. Mogli strzelić jeszcze więcej goli. Zawiodła jednak skuteczność.

Ruch Chorzów – PGE GKS Bełchatów 2:3 (2:0)
Bramki dla PGE GKS: Robert Kowalik, Damian Michalak, Dawid Kocyła

PGE GKS: Komar – Jakub Sionkowski, Kozica, Kowalik, Miller – Warnecki, Chwałowski (65′ Jakubiec), Łudczak, Wdowiak (46′ Michalak) – Zdybowicz (46′ Grzela), Kocyła.