Popisowe przełamanie Brunatnych

Odetchnęli kibice PGE GKS Bełchatów. Po porażce oraz dwóch remisach Brunatni przełamali się w najlepszy możliwy sposób. Pokonali w niedzielę na swoim boisku solidnego Znicza Pruszków aż 3:0. Mecz w Bełchatowie transmitowała Telewizja Polska. Dzięki trzem punktom podopieczni trenera Artura Derbina pozostają w walce o awans do I ligi.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli bełchatowian, bo już w 10. minucie Patryk Mularczyk pokonał bramkarza gości. Był to jego ósmy gol w tym sezonie. Bełchatowianie nie zwalniali, mieli przewagę, stwarzali sobie sytuacje bramkowe, ale w pierwszych 45 minutach nie padł już kolejny gol.

Za to w 60 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Grolik. Minutę później był już 3:0 dla Brunatnych. Tym razem Znicza zgasił Bartosz Biel. Ten gol ustawił mecz i w końcowych minutach na boisku nie działo się już nic nadzwyczajnego.

PGE GKS Bełchatów – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
Bramki: Patryk Mularczyk 10, Marcin Grolik 60, Bartosz Biel 61

PGE GKS: Lenarcik – Szymorek , Grolik, Michalski, Bartosiak (58′ Biel) – Czajkowski, Thiakane (78′ Putin), Grzelak, Ryszka – Mularczyk (82′ Stolarczyk), Zdybowicz (70′ Golański)