Elbląski falstart Jacka Paszulewicza

Jacek Paszulewicz rozpoczął swoją pracę z Widzewem Łódź od remisu z ostatnią drużyną w ligowej tabeli. Łodzianie nie przełamali fatalnej serii i po pięciu remisach zremisowali również zaległe spotkanie 18. kolejki z Olimpią Elbląg 1:1 (0:0). Pod bramką rywala Widzew raził nieskutecznością, a gola stracił po prostym błędzie defensywy. Wyrównał Rafał Wolsztyński.

plecaki-sportowe-keeza

W 6. minucie spotkania Widzew mógł stracić kuriozalną bramkę. Piłka odbiła się od Łukasza Turzynieckiego i zmierzała do bramki. Na szczęście refleksem wykazał się Sebastian Zieleniecki i wybił ją z linii bramkowej. Łódzki zespół próbował w pierwszej połowie szarpać, ale na niewiele to się zdało. Próbowali strzelać na bramkę Daniel Mąka, Adam Radwański i Zieleniecki, ale były to próby nieudane. Do szatni obie drużyny schodziły z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Widzew zaczął budować sobie coraz wyraźniejszą przewagę, a pod bramką Sebastiana Madejskiego dochodziło do gorących spięć. Brakowało jednak szczęścia i precyzji. W drugiej połowie piłkarzom nie pomagał również deszcz, a momentami także śnieg. W 73. minucie ostatni zespół w tabeli strzelił bramkę. Błąd Daniela Tanżyny wykorzystał Jakub Bojas i Patryk Wolański musiał wyciągać piłkę z bramki. Widzew rzucił się do ataków i dziesięć minut po stracie gola wyrównał na 1:1. Sebastiana Madejskiego pokonał rezerwowy Rafał Wolsztyński. W ostatnich fragmentach spotkania Olimpia broniła wyniku, a widzewiacy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie udało się jednak strzelić drugiego gola i szósty remis z rzędu stał się faktem.

Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Jakub Bojas 73 – Rafał Wolsztyński 83

Widzew: Wolański – Turzyniecki ż, Tanżyna, Zieleniecki, Pięczek – Kato, Kazimierowicz (86′ Kristo), Michalski ż, Radwański, Mąka (74′ Wolsztyński) – Banaszak (80′ Mihajlević)