Zmarnowana szansa Brunatnych

Bełchatowianie przystępowali do meczu w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola wiedząc o zaskakującej porażce Olimpii Grudziądz w Pruszkowie ze Zniczem 1:2 (0:2). Wygrana dawała podopiecznym trenera Artura Derbina awans na trzecie miejsce w drugoligowej tabeli, czyli premiowane awansem na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Niestety Brunatni mecz przegrali.

plecaki-sportowe-keeza

Pierwsi groźną okazję bramkową stworzyli miejscowi. Grzegorz Janiszewski spudłował jednak strzelając z kilku metrów. Potem jednak Paweł Czajkowski z Bełchatowa odpowiedział mocnym strzałem, ale trafił w słupek. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowo.

Za to drugą część meczu gospodarze rozpoczęli z animuszem. Stworzyli sobie wyborne okazje bramkowe, ale obie zmarnowali. W odpowiedzi w 58. minucie kapitalnie głową strzelił Emile Thiakane. Bramkarz Stali cudem wybił piłkę na rzut rożny. Potem Bartłomiej Bartosiak trafił w poprzeczkę. W 82. minucie Michał Mistrzyk ze Stali zaskoczył strzałem głową Pawła Lenarcika. Mimo starań w ostatnich minutach meczu Brunatni nie zdołali strzelić gola.

Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)