ŁKS Łódź coraz bliżej Lotto Ekstraklasy

Na sześć kolejek przed końcem sezonu w I lidze ŁKS Łódź umocnił się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Ma już siedem punktów przewagi nad mielecką Stalą i jest coraz bliżej awansu do Lotto Ekstraklasy. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrali niezwykle ważne spotkanie w Tychach z GKS 2:0 (1:0). Mielczanie, którzy są trzeci, przegrali dzień wcześniej w Jastrzębiu z GKS 0:1 (0:0).

Mecz w Tychach rozpoczął się dla łodzian wybornie, bo już w 7. minucie Patryk Bryła strzelił gola. Potem gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie stworzyła klarownej sytuacji bramkowej. Za to w 82 minucie Hiszpan Dani Ramirez wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy i ustalił wynik spotkania. W najbliższy piątek (19 kwietnia) łodzianie goszczą na swoim stadionie Sandecję Nowy Sącz.

GKS Tychy – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Patryk Bryła 7, Dani Ramirez 82

ŁKS: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez, Łuczak (90′ Pyrdoł), Piątek, Bielak, Bryła (76′ Wolski) – Sekulski (68′ Kujawa)