Remisowej klątwy Widzewa ciąg dalszy

Widzew Łódź nadal nie może przełamać remisowej serii. W meczu 28. kolejki widzewiacy znów podzielili się punktami z rywalem. Zremisowali z Pogonią Siedlce 1:1 (1:0), prowadząc od 15. minuty po trafieniu Daniela Mąki. W końcówce stracili jednak bramkę z wątpliwego rzutu karnego. To trzynasty remis Widzewa w tym sezonie. Pod tym względem łódzki zespół jest liderem II ligi.

Od pierwszej minuty Widzew niesiony dopingiem publiczności rzucił się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie podanie Adama Radwańskiego wykorzystał Daniel Mąka i łódzki zespół objął prowadzenie. Drużyna Jacka Paszulewicza jeszcze przed przerwą miała szansę na kolejne bramki, ale brakło szczęścia. Dobrze spisywała się również defensywa Pogoni na czele z Piotrem Smołuchem.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a Pogoń kilka razy zagroziła bramce Patryka Wolańskiego. W 64. minucie ofiarna interwencja Kohei Kato zapobiegła nieszczęściu. Sześć minut później Adam Mójta trafił w słupek, a dobitkę obronił Wolański. W 79. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni za faul Kato. Jedenastkę wykorzystał Mójta. Dwie minuty później powinno być 2:1. Daniel Tanżyna główkował, a piłkę wybił z linii bramkowej obrońca Pogoni. Dobitka Dario Kristo była zaś niecelna. Nerwowa końcówka przyniosła czerwoną kartkę dla Mójty, ale nie przyniosła zwycięskiego gola Widzewowi. Kolejny remis z rzędu stał się faktem.

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)
Bramki: Daniel Mąka 15 – Adam Mójta 80-karny

Widzew: Wolański ż – Turzyniecki ż, Tanżyna, Zieleniecki, Pięczek – Kato ż, Michalski, Kazimierowicz (64′ Kristo), Radwański, Mąka (59′ Ameyaw ż) – Banaszak (71′ Wolsztyński)