Warta Sieradz za silna dla Pilicy Przedbórz

Nie było niespodzianki w Sieradzu. Zgodnie z przewidywaniami miejscowa Warta, która jest wiceliderem IV ligi łódzkiej, pewnie pokonała walczącą o utrzymanie Pilicę Przedbórz 4:1 (1:0). W Sieradzu jako trener zespołu z Przedborza debiutował Przemysław Kornacki, który kilka dni wcześniej zastąpił Rafała Rabendę. Zmiana nie przyniosła jednak efektu w postaci zdobyczy punktowej.

Sieradzanie od początku mieli inicjatywę, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce gości. Za to w 16. minucie Bartłomiej Madej popisał się silnym strzałem po ziemi. Bramkarz Warty z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Przemysław Kazimierczak fantastycznie interweniował także w 31. minucie, broniąc nogami uderzenie Madeja. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym Dawid Przezak zdobył bramkę po fatalnym błędzie bramkarza Pilicy.

Już pierwsza akcja sieradzan po zmianie stron zakończyła się golem. Rzut karny pewnie wykorzystał Adam Patora. W 64. minucie popisowo rzut wolny wykonał Mariusz Zawodziński i było 3:0 dla miejscowych. Minutę później honorowego gola dla Pilicy strzelił Dawid Lizińczyk. Wynik meczu, już w doliczonym czasie gry, ustalił Marcin Kacela.

Warta Sieradz – Pilica Przedbórz 4:1 (1:0)
Bramki: Dawid Przezak 45, Adam Patora 48-karny, Mariusz Zawodziński 64, Marcin Kacela 90+2  – Dawid Lizińczyk 65

Warta: Kazimierczak – Pawlak, Bartłoszewski (46′ Zawodziński), Przezak (73′ Kacela) – Nawrocki (83′ Zasada), Sitarz, Składowski, Chojecki, Filipiak – Patora, Szafrański.

Pilica: Rygielski – Flaszka, Jończyk (7′ Najdyszak), Madej, Potakowski (25′ Radziejewski) – Majewski, Kornacki, Rakowski, Barański – Tazbir (80′ Pyka), Lizińczyk (78′ Kucharski)